HOME BUCKET LIST SELF-MADE FOOD REVIEW MOVIE REVIEW DO-IT-URSELF

Monday, November 24, 2014

JooYoung ( 주영 ) - Starship X Profile

JooYoung Profile


Real Name : Kim Jooyoung
Stage name : Jooyoung
Date of birth : March 9th , 1991
Height/Weight : 182cm / 62kg
Debut : 2010
Labels : Starship Entertainment (Starship X)
Mini album : From Me To You (2012)
Sub-unit : HyoXJoo
Same label with Junggigo, Mad Clown & Monsta X
Official Twitter account : @official_JYoung
Official Instagram account : @soulgab
Agency : Starship Entertainment

Starship X is the sub-label of Starship Entertainment that focuses on promoting artist active in the underground scene and focuses on Korean hip hop.


Lets catch up some videos (MV) of him.


With former label




Credit to : Starshiplanets , StarshipWiki , Soompi , google.com/image

See also... SISTAR Profile
See also... Mad Clown Profile
See also... Monsta X Profile
See also... Junggigo Profile



Pemilik blog (nineteencapri) , tidak akan bertanggungjawab sama sekali terhadap komen-komen yang disiarkan dan ianya adalah tanggungjawab sepenuhnya ke atas penulis komen itu sendiri.

16 comments:

Sabrina SA said...

Omg!! Hensem gilaaa !! :DDD

Izzati Amira said...

@Sabrina SA

kann.... hensem kann.. hehhe

Farah said...

Belum dengar lagi lagu dia dengan Hyorin.

Zizie Zack said...

boleh tahan... hehe

Aqilah Azmi said...

Ish jgn goda qilaaaaaaaa hahahahha

Aqilah Azmi said...

haih lemah betul tgk boy ncem sekarang hak hak

Azrin Rahim said...

tahun kelahiran sama dgn ayie 91 tu..

Jari Manis said...

susah nk cari mamat korea yg x hensem..hari tu gi korea even pak guard pun hensem...adusss cair

Scha Nazri said...

hensem. dah lah sebaya dgn akak. hehe

Junkyo Hikari said...

sedap lagu yg dia feat dgn Hyorin.. :D

lagu yg Call Mine-Jeff Bernat tuh dengar masa tengok Romantic Idol, time tuh Junsu-2PM guna lagu tuh XDD

Anonymous said...

He's mine..haha!

Anonymous said...

Sexyyyy! I namja naekkoya <3

Kechoot said...

ahhh joo young !! I can't xD

ochee | zcNo said...

Aduh! Sungguh! Handsome sgt jooyoung♡

Ieyra Ghani said...

LAGU ERASE BEST GILA SEJAK DOWNLOAD LAGU TU DULU TAK BOLEH NAK ERASE DAH DLM PALOTAK ASYIK NAK TERNYANYI NYANYI JE HEOL

Soo Feeya said...

rmai org ckp yg mka dya sbijik mcm spupu sy ^_^ *bangga* hehe...mmg sbijik pn..dya mmg popular kt skolah sbb mka dya hehe